اختتامیه پنجمین دوره جایزه کیفیت آسیاتک

تاریخ خبر: 1397/10/02  |  کد خبر: 51  |  تعداد بازدید: 860

فرآیند ارزیابی زنجیره ارزش نمایندگان آسیاتک بر اساس الگوی AQA هر ساله با اهداف ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات، تفکر بهبود مستمر در عملکرد، ارتقاء ادبیات مدیریتی نمایندگان و وجود زبان مشترک بین ایشان و آسیاتک برگزار می گردد.

در سال جاری با توجه به این امر که مدل جایزه در حال تغییر و بهبود می باشد، همچنین جهت تحقق هر چه بیشتر اهداف مذکور این ارزیابی به روش Mentoring (ارزیابی همراه با آموزش های کاربردی) در راستای ارتقاء سطح دانش و کیفیت ارائه خدمات انجام و دوره آموزش مجازی آشنایی با مدل جایزه کیفیت آسیاتک (AQA) طبق زمانبندی انجام شده، بصورت آنلاین و با هدف آشنایی عاملین با مدل تعالی آسیاتک، همچنین مروری بر منطق رادار، با روشهای خودارزیابی و تدوین اظهارنامه برگزار گردید.

 

از جمله مهارت­هایی که در این دوره آموزشی تدریس شد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تاريخچه پيدايش مدلهای تعالی
  • آشنایی با مدل جایزه کیفیت آسیاتک(AQA)
  • کلیات منطق RADAR))
  • آشنایی با رروش های خودارزيابي(self-assessment)
  • آشنایی با نحوه تدوین اظهارنامه جایزه کیفیت آسیاتک 

 

لازم به ذکر است در سال جاری این فرآیند در 23 استان و 43 شهر و 56 عاملیت برگزار گردید. نزدیک به 75% از استان های کشور تحت پوشش قرار گرفته اند. در این دوره استان فارس با 18%، خراسان رضوی با 15% مازنداران با 11% و تهران با 7% به ترتیب بیشترین عاملیت در سطح مشمول ارزیابی را به خود اختصاص داده اند. گزارش کامل روند ارزیابی در سایت در دسترس می باشد.

 

اعلام نتایج و گزارشات بازخورد:

به منظور افزایش اثربخشی ارزیابی انجام شده و توسعه توانمندی نمایندگان نسبت به ارزیابی های سال های قبل و همچنین اطلاع رسانی نقاط قوت و ضعف هر نماینده، گزارش بازخورد مربوط به ارزیابی بهمراه امتیاز هر معیار در پنل کاربری هر عاملیت در سایت AQA.asiatech.ir بارگذاری خواهد شد تا ایشان نسبت به بررسی، مقایسه و تعریف اقدام اصلاحی یا پروژه بهبود اقدام نمایند. امید است با تعریف پروژه های بهبود و برنامه ریزی های لازم شاهد موفقیت های روزافزون شما در مسیر تعالی باشیم.

در ادامه طبق رویکرد آموزش و مدیریت دانش برای ارتقاء امتیاز نمایندگان و مطابق با گزارشات بازخورد ارزیابی های انجام شده، بسته های آموزشی و راهنما متناسب با معیارهای مدل، همچنین موضوعات مرتبط با کیفیت، تعالی، فرآیند، استراتژی، منابع انسانی و غیره در بازه های زمانی تهیه و در سایت AQA.asiatech.ir جهت بهره برداری در دسترس خواهد بود.